Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Rocznica śmierci Krzysztofa Gazdy

Dziś mija pierwsza rocznica śmierci naszego kolegi ze związku Krzysztofa Gazdy.

Krzysztof był zastępcą przewodniczącej komisji zakładowej w Chung Hong – w fabryce kobierzyckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, produkującej płyty główne do telewizorów LG. W czerwcu 2012 r., kiedy komisja była w trakcie sporu zbiorowego, został w nielegalny sposób zwolniony dyscyplinarnie. Było to iskrą zapalną do rozpoczęcia strajku w fabryce. 30 grudnia 2013 r. sąd przywrócił Krzysztofa do pracy i nakazał pracodawcy wypłacenie mu odszkodowania za cały czas pozostawania bez pracy.

Krzysztof był represjonowany za działalność związkową, za to że organizował kolegów i koleżanki z pracy. Walczył o pracowniczą samoorganizację, o wyższe pensje, niższe normy i lepsze warunki pracy, o lepszy świat, w którym nie będzie wyzysku, w którym nasza praca będzie świadczona na rzecz społeczności a nie wąskich grup, które czerpią z tego zyski.

Krzysztof był robotnikiem, aktywistą, nauczycielem wychowania fizycznego, był mężem Sylwii i tatą Miłosza. Zapamiętamy Krzysztofa jako wspaniałego kolegę i bojownika oraz bezkompromisowego działacza na rzecz poprawy losu wszystkich pracowników.

Tacy ludzie jak on nie umierają, a żyją w naszych działaniach i w naszym
oporze.

Zamiast minuty ciszy - całe życie walce!

Powrót na górę

Podobne artykuły